Pro školy: MAP IV

Zapojili jsme se do projektu MAP IV na území ORP Litomyšl. A co že se to pod tajemnou zkratkou MAP vlastně skrývá? Super program pro školy prostřednictvím projektových dnů a také odpolední kroužek animace. Aktuální informace najdete vždy na našich webových stránkách.

PROJEKTOVÉ DNY

Jedná se o workshopy na témata ANIMACE, VĚDA A TECHNIKA a UDRŽITELNÝ DESIGN. Připravili jsme jich celkem šest (tři projektové dny proběhnou ještě letos a tři v roce 2025).

PŘIHLAŠTE SE NA PRVNÍ PROJEKTOVÝ DEN

KDY: 25. března 2024
TÉMA: ANIMACE
DOSTUPNÉ ČASY: 8.00-9.30 OBSAZENO; 10.00-11.30 OBSAZENO; 12.30-14.00 OBSAZENO

A o čem to bude?
Lektoři ze spolku ULTRAFUN, kteří spolupracují například s pražským Muzeem Karla Zemana, během workshopu provedou žáky světem animace, seznámí je se základními animačními technikami, které si žáci poté vyzkoušení.
V rámci projektového dne proběhnou tři workshopy s třemi školními skupinami (I. i II. stupeň ZŠ). Workshopy prosím objednávejte na emailu: edukace@galerie.litomysl.cz

PŘIPRAVUJEME:
Projektový den VĚDA A TECHNIKA (květen 2024)
Projektový den UDRŽITELNÝ DESIGN (říjen 2024)
Projektový den ANIMACE (leden 2025)
Projektový den VĚDA A TECHNIKA (duben 2025)
Projektový den UDRŽITELNÝ DESIGN (říjen 2025)

ODPOLEDNÍ KROUŽEK ANIMACE

Žákům škol zapojených do MAP nabízíme možnost navštěvovat kroužek animace. Během osmi odpoledních setkání si vyzkoušíme napsat scénář, vytvořit storyboard, připravit scénu a provést samotnou animaci.

Kroužek bude určen pro děti od 10 do 15 let. Žáci rozvinou své výtvarně-umělecké dovednosti (prostorová představivost, modelování, kresba, práce s materiály) i digitální gramotnost (technika animace, výroba videa, práce se zvukem, aj.).

První běh kroužku se uskuteční na podzim 2024, druhý běh na jaře 2025.