Evropská snídaně

Poznejte své sousedy a potkejte své staré známé během sousedské snídaně!

V rámci oslav dvacátého výročí vstupu České republiky do Evropské unie vás 1. května od 10:00 srdečně zveme na akci nazvanou „Evropská snídaně“. Tato komunitní snídaně před domem U Rytířů je o setkávání a vzájemném poznávání kultur, tradic a chutí, které Evropská unie spojuje.

Co vás čeká?

Přijďte se s námi i s ostatními podělit o chutě a vůně vašich oblíbených evropských pokrmů. Ať už máte rádi španělskou bramborovou tortillu, italskou focacciu, francouzské croissanty nebo české ovocné knedlíky, vše má své místo na našem společném stole. Každý účastník je vyzván, aby přinesl jídlo z některé ze zemí Evropské unie, a tak přispěl k bohatosti chutí, které nás všechny spojují.

Proč přijít?

Evropská snídaně není jen o sdílení jídla, ale i o setkávání s novými lidmi, sdílení příběhů a zkušeností, a o oslavě hodnot, na kterých je postavena naše Unie – jednoty, rozmanitosti a vzájemného porozumění. Přijďte s námi oslavit významnou událost naší země a buďte součástí příběhu naší společné evropské identity.

Při přípravě jídla se můžete inspirovat některým z evropských receptů, které najdete v následujícím seznamu:

Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko

 
Těšíme se na setkání a na sdílení pestré palety chutí a tradic, které obohacují náš evropský domov.
Vaše městská galerie