Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Píšu, kreslím. Záznamy každodennosti

8 března, 16:00 - 9 března, 13:00

Patříte k lidem, kteří si už podesáté pořídili nádherný sešit, aby si vedli deník, ale neví, jak vlastně začít? Napadlo vás někdy vytvořit vlastní povídku, nebo pohádku pro děti, ale nemáte nikoho, kdo by vám poradil a dal zpětnou vazbu?
Nezoufejte, během dvoudenního workshopu Píšu, kreslím. Záznamy každodennosti se u nás vše naučíte! Přiblížíme vám techniku kreativního psaní i základy ilustrace, aby se váš vysněný deníček, nebo příběh konečně povedlo vytvořit! Vašimi lektorkami budou spisovatelka Markéta Pilátová a ilustrátorka Andrea Tachezy.

Cena workshopu: 1200,- (v ceně je zahrnut materiál a také občerstvení).
Máte-li o workshop zájem, registrujte se prosím na edukace@galerie.litomysl.cz.

PROGRAM WORKSHOPU

Pátek 8. března, 16.00–20.00, Dílna kreativního psaní s Markétou Pilátovou
Sobota 9. března, 9.00–13.00, Dílna ilustrace s Andreou Tachezy

LEKTORKY

Markéta Pilátová je spisovatelka, překladatelka a novinářka. Vystudovala romanistiku a historii na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde šest let pracovala jako odborná asistentka. Dva roky působila jako lektorka češtiny na katedře slavistiky ve španělské Granadě, poté odjela na 12 let do Argentiny a Brazílie, kde vyučovala potomky českých krajanů. V Latinské Americe začala psát romány a knihy pro děti, silně inspirované tamním prostředím a příběhy českých exulantů.
Jako novinářka píše především pro týdeník Respekt a často spolupracuje s Českým rozhlasem. Je autorkou řady románů, povídkových knih, básní a třinácti dětských knih. K nejznámějším románům patří Žluté oči vedou domů (2007), Tsunami blues (2014) nebo S Baťou v džungli (2017). Zatím posledním autorčiným dílem je román Senzibil, který vyšel v roce 2020 v nakladatelství Torst a dětské knihy Bába Bedla a Arnoštova cesta. Markéta Pilátová patří k nejpřekládanějším současným českým spisovatelům, její knihy byly přeloženy do dvanácti světových jazyků.
www.marketapilatova.cz

Andrea Tachezy vystudovala ateliér textilu a alternativních technik a ateliér animovaného filmu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Její ilustrace, které doprovázejí především dětské knihy, jsou tvořeny zajímavými alternativními technikami. Jako ilustrátorka je podepsána pod mnoha tituly. Za knihu Ferdinade!, Bořivoj a blecha Fló a Dům číslo 226 dostala ocenění Zlatá stuha. Kniha O čem sní byla nominována na cenu Czech grand design 2016. Tento titul byl také zařazen do katalogu White Raven od Internationale Jugendbibliothek v Mnichově a získal první cenu Fedrigoni Card Couture Award 2017 v kategorii Extraordinary projects.
Kromě ilustrací vymýšlí, navrhuje a realizuje drobné produkty, dárky do svého eshopu.
www.andreatachezy.cz

Workshop je součástí doprovodného programu výstavy Kapky na kameni.
Místo konání: Městská galerie Litomyšl, dům U Rytířů, Smetanovo nám. 110.

 

 

 

Podrobnosti

Zahájení:
8 března, 16:00
Ukončení:
9 března, 13:00
Rubrika Akce:

Pořadatel

Místo konání

dům U Rytířů
Smetanovo nám. 110
Litomyšl, Pardubický kraj 57001 Česká republika
+ Google Mapa

Warning: foreach() argument must be of type array|object, bool given in /data/9/e/9eb7d948-239b-4222-a0d7-7168d31eea1d/litomysl.cz/sub/galerie/wp-content/plugins/wx-shortcodes/models/VypisVystav.php on line 32