Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Biotop Loučná Procházka

17. 6. 2023, 7:00 - 10:00

Zveme Vás na komentovanou prohlídku uměleckého projektu Biotop Loučná umělkyň Nikoly Brabcové a Karin Šrubařové. Procházka je zaměřená na změnu pohledu: město z koryta řeky, pozornost k mimo-lidským entitám a procesům, dokumentování a sdílení prožitků.

Biotop Loučná / Nikola Brabcová, Karin Šrubařová
Nikola Brabcová (1987) a Karin Šrubařová (1984) se po absolvování uměleckých škol rozhodly věnovat umění, pedagogické a aktivistické činnosti v oblasti ekologie. Dlouhodobě pracují v uměleckém tandemu. Vytvořily vlastní platformu Prototyp pro umělecké, kurátorské, rezidenční či pedagogické spolupráce. Obe umělkyně experimentují s novými médii a na ekologicky zaměřených projektech pracují často kolektivně včetně spolupráce s diváky. Součástí jejich projektu je průzkum konkrétní lokality a místních problému, výstupy v podobě záznamu, tištených médií a veřejných prohlídek. V Litomyšli se zaměřily na průzkum říčky Loučná a jejího významu pro město. K projektu vychází tištený zine, který je dostupný v Městské galerii Litomyšl a v Informačním centru Litomyšl.

Sraz pro účastníky: most přes řeku u Smetanova domu
Registrace nutná na: nikola.brabcova@gmail.com

Podrobnosti

Datum:
17. 6. 2023
Čas:
7:00 - 10:00
Rubrika Akce:

Pořadatelé

Městská galerie Litomyšl
Bohemian Heritage Fund

Místo konání

Smetanuv dům
Litomyšl, + Google Mapa

Warning: foreach() argument must be of type array|object, bool given in /data/9/e/9eb7d948-239b-4222-a0d7-7168d31eea1d/litomysl.cz/sub/galerie/wp-content/plugins/wx-shortcodes/models/VypisVystav.php on line 32