Tištěný zine o říčce Loučná

V domě U Rytířů si můžete vyzvednout tištěný “časopis” k uměleckému projektu Kariny Šrubařové a Nikoly Brabcové BIOTOP LOUČNÁ. Projekt je součástí výstavy Plán B.

Nikola Brabcová (1987) a Karin Šrubařová (1984) se po absolvování uměleckých škol rozhodly věnovat umění, pedagogické a aktivistické činnosti v oblasti ekologie. Dlouhodobě pracují v uměleckém tandemu. Vytvořily vlastní platformu Prototyp pro umělecké, kurátorské, rezidenční či pedagogické spolupráce. Obě umělkyně experimentují s novými médii a na ekologicky zaměřených projektech pracují často kolektivně včetně spolupráce s diváky. Součástí jejich projektů je průzkum konkrétní lokality a místních problémů, výstupy v podobě záznamů, tištěných médií a veřejných prohlídek. V Litomyšli se zaměřily na průzkum říčky Loučná a jejího významu pro město.

Výstavu Plán B připravila Městská galerie Litomyšl ve spolupráci s Bohemian Heritage Fund. Výstava mohla vzniknout díly laskavé finanční podpoře Ministerstva kultury ČR a Pardubického kraje.