Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

KRIMINACHT

2. 6. 2023, 18:00 - 23:30

Zdarma

Čtete rádi detektivky? Posloucháte true crime podcasty? Navštivte třetí akce věnované současné české krimi literatuře! Přijďte v pátek 2. června 2023 na některé z vybraných autorských čtení, nebo s námi putujte od místa k místu a poslechněte si všechny čtyři pozvané hosty!

Na letošní KRIMINACHT vystoupí:

18.00 | kavárna Dvorek
Jan Michl, historik a politolog píšící o dvojici vyšetřovatelů v meziválečném Československu
19.30 | Bobo Café
Klára Aycox, autorka žijící poblíž tramvajové trasy č. 11 spojující Liberec a Jablonec, kde se také odehrává děj její prvotiny Pech
21.00 | dvorek Městské policie
Naďa Horáková, spisovatelka a scénáristka, která kromě historických a detektivních románů píše i scénáře k seriálu Policie Modrava
22.30 | radniční dvorek
Jiří Březina, dvojnásobný držitel ceny Jiřího Marka pro autora nejlepší české detektivky roku

 

blank

 

POZVANÍ AUTOŘI A AUTORKY

JAN MICHL (*1975)
Historik a politolog, jenž se od literatury faktu dostal k historické detektivce. Věnuje se politickým a vojenským dějinám 20. století. V jeho knihách vystupuje dvojice vyšetřovatelů – bývalý člen československých legií v Itálii inspektor František Chlubný a jeho kolega, inspektor Michal Prokeš, který rovněž válčil na italské frontě, ale na straně rakousko-uherské armády. Jan Michl oba detektivy představil v knize Čechosabáky (2021), svůj další případ budou řešit v očekávané detektivce Spiknutí generálů (2023).

KLÁRA AYCOX (*1983)
Vystudovala pedagogickou fakultu a pracuje jako lektorka angličtiny. Kromě detektivek a Joy Beharové zbožňuje svoje děti a občas i svého druhého manžela. Ten ji popostrčil k sepsání prvotiny Pech (2021) tím, že na ni přestal mluvit. Žije v půli cesty mezi Libercem a Jabloncem, poblíž trasy známé tramvaje č. 11.

NAĎA HORÁKOVÁ (*1962)
Učitelka, scénáristka a spisovatelka. Píše historické romány, ale známá je především díky svým detektivkám. Podílela se na námětu a scénáři k televiznímu krimi seriálu Policie Modrava. Je autorkou dvou desítek knih, mezi něž patří Brněnské nevěstky, které letos vyjdou již ve čtvrtém vydání. Nejnovějšími detektivkami N. Horákové jsou Čas primadon (2022) a Čas madon (2023).

JIŘÍ BŘEZINA (*1980)
Českobudějovický autor je jedním z našich nejúspěšnějších autorů detektivek, a proto bylo jen otázkou času, kdy se s ním setkáme na litomyšlské Kriminacht. Za svoji prvotinu Na kopci (2013) získal cenu Jiřího Marka pro autora nejlepší české detektivky roku. Hrdinou jeho detektivních příběhů je kriminalista Tomáš Volf, kterého v knihách sledujeme od začátku jeho policejní kariéry (Promlčení, Polednice, Vzplanutí, Mizení a Nalezení).

Zajímá Vás jak probíhala KRIMINACHT 2022?

Podrobnosti

Datum:
2. 6. 2023
Čas:
18:00 - 23:30
Cena:
Zdarma
Rubrika Akce:

Pořadatelé

Městská galerie Litomyšl
Městská knihovna Litomyšl

Místo konání

Kavárna Dvorek

Warning: foreach() argument must be of type array|object, bool given in /data/9/e/9eb7d948-239b-4222-a0d7-7168d31eea1d/litomysl.cz/sub/galerie/wp-content/plugins/wx-shortcodes/models/VypisVystav.php on line 32