A A A

Děti v galerii

Račte vstoupit, rodiny s dětmi jsou v prostorách Městské galerie vítány! Děti do 18 let mají vstup na výstavy zdarma. Získali jsme titul Místo přátelské rodině. 

      

..............................................................................................................................................................................

ZAPLEŤ SE S UMĚNÍM

...sobotní výtvarné dílny v Městské galerii Litomyšl

Výtvarné dílny jsou určené pro děti i dospělé, jednotlivé techniky jsou vybrány tak, aby je zvládli malí účastníci a při tom byly zajímavé i pro dospělé. Na dílnách se nejen seznámíte s (ne)tradičními technikami, ale můžete si vyrobit originální dárky pro sebe a své blízké. Veškerý materiál pro tvoření je pro Vás připravený v galerii. Tak neváhejte, pojďte se aktivně ponořit do světa umění a prožít klidné tvůrčí sobotní dopoledne.

Cena dílny: 30 Kč                                                                                                                                                                 

ILUSTRACE

sobota, 27. leden, 9:30 – 12:00

Umění doprovodit text obrazem může být pro někoho těžkým úkolem, ale pod vedením ilustrátorky Olgy Yakubovskaya to zvládne každý.  Společně si vytvoříte vlastní ilustraci akvarelem, například ke své oblíbené říkance, básničce nebo citátům, které si můžete přinést s sebou. Domů si pak odnesete vlastnoručně vyrobenou knížečku o několika stránkách plných Vašich ilustrací.

MOZAIKA

sobota, 21. dubna, 9:30 – 12:00

Složit množství drobných barevných střípků vedle sebe tak, aby vznikl obraz, není zrovna jednoduché. Španělský umělec Antoni Gaudí dokázal tímto způsobem vyzdobit celý park v Barceloně. Nám bude stačit menší plocha. Pomocí fragmentů přírodnin, kousků kachliček i sklíček. Jaký podklad rozzáříte, je už na Vás, může to být skleněný tácek, destička, sklenice od zavařeniny apod.

CLICHÉ VERRE

sobota, 23. června, 9:30 – 12:00

Technikou na pomezí fotografie a grafiky, se kterou mimo jiné experimentoval i malíř Bohuslav Reynek, vytvoříme vlastní umělecké dílo. Kouřem zčernalé sklíčko použijeme jako plochu pro vlastní kresbu, kterou vyškrabeme například špejlí. Přes zvětšovací přístroj poté přeneseme obraz na fotopapír a nakonec vyvoláme ve fotolázni černobílý výsledek. Kouzlo? Ne, umění!

MALBA NA SKLO

sobota, 25. srpna, 9:30 – 12:00

Pomocí barev na sklo dáme obyčejným věcem neobyčejnou tvář. Láhev, sklenici nebo jiný skleněný předmět můžete během chvíle proměnit několika tahy štětcem v originální vázu, svícen či jiný interiérový doplněk, který může sloužit i jako originální dárek pro Vaše blízké.

STRUKÁŽ

sobota, 20. října, 9:30 – 12:00

Že jste o této technice ještě neslyšeli? Nevadí, my Vám ji rádi představíme. Rozmanitými předměty namočenými v ustalovači si obtiskneme či namalujeme obraz na plochu fotopapíru. Na výsledek, který je vždy nepředvídatelný, si počkáme až po jeho vyjmutí z lázně fotografické vývojky. Touto fotografickou technikou se nedá nikdy podruhé zopakovat identické dílo, vše je vždy souhrou Vašeho nápadu a náhody.                                                                                

VÁNOČNÍ PAPÍROVÉ TAŠKY – VÁLEČKOVÁNÍ

sobota, 15. prosince, 9:30 – 12:00

Do období blížících se Vánoc přispějeme i tematickou dílnou, při které si zhotovíme vlastní papírové tašky a krabičky. Připravte si seznam těch, kterým chcete pod stromečkem udělat radost, a každému z nich vyrobte pomocí malířských válečků, barev či razítek dárkovou krabičku na míru. A nezapomeneme ani na jmenovky na dárky.

 

Není-li uvedeno jinak, na dílny se nemusíte předem objednávat, při velkém počtu zájemců však budou mít přednost ti, kteří si dílnu předem zarezervují na emailu: tomanova@galerie.litomysl.cz, nebo telefonicky: 461 653 488.

Změna programu vyhrazena!

Městská galerie Litomyšl nabízí další programy

Školy

Rodiny

Dospělí

Privátní prohlídky

facebook You Tube
print
Městská galerie Litomyšl • Smetanovo nám. 110 • dům U Rytířů • 570 01 Litomyšl • tel. 461 614 765

Děkujeme za spolupráci

Pro arte HRG tiskárna Galerie Kodl Ministerstvo kultury